Kızıldağ Mavi Sedir Otel

Haziran 2016’da açılan Mavi Sedir Otel’i, Kızıldağ Milli Parkı’nda lüks konaklama arayanlar için Isparta Şarkikaraağaç’ta konuklarını bekliyor.

Mavi Sedir Otel hakkında

Ispata Şarkikaraağaç İlçesi Kızıldağ Milli Parkı’nda 30 yıldır atıl vaziyette bulunan Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak temeli atılan, sonrasında ise Üniversite, Hizmet İçi Eğitim Merkezi ve Sporcu Eğitim Merkezi yapılması için girişimler bulunan bina Otel yapılmasına karar verilmişti.

Tadilat tamamlandığında 75 ile 100 oda, toplam kapasiteyi 300 kişiye çıkarmak hedefleniyor. Ayrıca yine Mavi Sedir Otel’de Düğün Salonu, Kafe, Hamam, Sauna, Restaurant, Türkü Evi, Fitnes, Sinema, Disco, Kongre ve Toplantı Salonları olacağı belirtildi.

Mavi Sedir Otel

 

Solunum hastaları için doğru adres

Karaçamıyla, sedir ağaçlarıyla, meşe ve ardıç ağaçlarıyla bol oksijenli bir ortam sunan Kızıldağ Milli Parkı, Türkiye’de mavi yapraklı sedir ormanının bulunduğu tek bölgedir.

Oksijeni bol olduğu için solunum yetmezliği hastaların burada iyileştiği bilinmektedir. Bir çok solunum hastalığının iyileşmesi için 21 gün kalmanın yeterli olduğu söylenmektedir.

Mavi Sedir Otel, sağlık turizmi için önemli bir merkez olmayı hedeflemektedir.

Mavi Sedir Otel nerede?

Kızıldağ Milli Parkı‘nda bulunan Mavi Sedir Oteli, Isparta merkeze 120 km., Şarkikaraağaç ilçesine ise 5 km. uzaklıktadır.

İster Kızıldağ’da konaklama için gelin, ister Antalya’ya giderken uğrayın, bol oksijen ve temiz dağ havası molası için Mavi Sedir Oteli güzel bir seçenek.

Adres: Asılkale, Kızıldağ, 32800 Şarkikaraağaç/Isparta

Mavi Sedir Otel oda fiyatları

2016 yılında açılması ile oda fiyatları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

1 kişi oda kahvaltı 80 TL
2 kişi oda kahvaltı 140 TL

Mavi Sedir Otel odası

 

Mavi Sedir Oteli rezervasyon

Kızıldağ Mavi Sedir Otel’inde rezervasyon için aşağıdaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz:

Tel: 0 532 576 51 32 – 0 543 913 76 24

Web: mavisedirhotel.com

Isparta Şarkikaraağaç’ta uzun yıllar yeterli konaklama imkanı bulamayan ziyaretçiler için Mavi Sedir Otel, lokasyonu ve imkanları ile konforlu konaklama ve doğa tatili imkanı sunmakta.

Paylaş, keyfine var!

Yazar: Ilker

İlker Üstüner, kurumsal bir şirkette yöneticilik yapmakta. Gezi ve seyahatlerinde özellikle lezzet ve yeni tatlar peşinde koşan İlker, keşiflerini yazılarıyla paylaşmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir