Şile Saklıgöl Kahvaltı Mekanları

İster İstanbul çevresi kahvaltı mekanı arıyor olun ister Şile’ye ya da Ağva’ya gidiyor olun, Şile Saklıgöl kahvaltı ve piknik için ulaşımı kolay yemyeşil bir cennet.

Doğanın tam anlamıyla korunmuş olması ve tek bir tesis ile göl kenarında orman içinde serpme köy kahvaltısı, piknik ve mangal yapabiliyor olmanız Saklıgöl’ü İstanbul’a yakın mekanlar arasında ön plana çıkarıyor.

Şile Saklıgöl

Şile’deki Saklıgöl adı üstünde saklı bir cennetKahvaltıdan trekkinge, piknikten uçurtma uçurmaya kadar bir çok aktivite yapabileceğiniz Saklıgöl’e tatil günleri talep yoğun oluyor. Gene de yolunuz düşüyorsa veya farklı bir yer göreyim diyorsanız mutlaka tavsiye ederim.

Özellikle konaklama için Ağva’ya gidiyorsanız kahvaltı için Saklıgöl’de durup bir kaç saati keyifle geçirebilirsiniz. Ağva’ya her gidişimde mutlaka Saklıgöl’e kahvaltı için uğrarım.

Şile Saklıgöl yolu
TEM’den Şile otobanına saptıktan sonra 1 saat içinde Saklıgöl’e ulaşabilirsiniz.

Şile Saklıgöl’e nasıl gidilir?

Karamandere Saklıgöl yoluTEM otoyolundan Şile sapağına döndükten sonra otoban rahatlığıyla Şile’ye kadar gidiyorsunuz. Şile girişindeki ışıklara vardığınızda sağda Saklıgöl tabelalarını görebilirsiniz. Saklıgöl tabelalarını takip ederek Ahmetli Köyü yönüne girin. Bir kaç köy içinden geçerek yaklaşık 5-10 dakikada Saklıgöl’e ulaşabilirsiniz.

Şile Saklı Göl’e toplu ulaşım ile ulaşmak isterseniz gidebilmeniz için ilk olarak İstanbul’dan Şile otobüslerine binmelisiniz. Şile merkeze ulaştıktan sonra Karamandere dolmuşları binip Saklı Göl’e ulaşabilirsiniz.

Şile Saklıgöl kahvaltı mekanları

Şile Saklıgöl kahvaltı için tek mekan sunuyor: Karamandere Saklıgöl Tesisleri. Tesisin göz üzerinde terasa kurulu restoran bölümünde gölün hemen kenarında, hatta üstünde, müthiş manzara ile gün boyu serpme köy kahvaltısı sunuluyor.

Klasik kahvaltı seçenekleri sucuklu yumurta, sigara böreği gibi sıcaklarla pekiştiriliyor. Masanıza gelen çaydanlık ile saatlerce taze demeleme çay içebilirsiniz.

Kahvaltı içeriği muhteşem olmasa da doğa ve göl manzarası zevkli bir kahvaltı geçirmenizi sağlıyor. Soğuk ve yağmurlu günlerde bile kahvaltı yapmak mümkün.

Şile Saklıgöl kahvaltı mekanları

Saklıgöl’de piknik ve mangal alanları

Saklıgöl’deki Karamandere tesisi piknik alanı da sunuyor. Burada ister sadece masa kiralayıp kendi getirdiğiniz yiyecekleri yiyebilir, isterseniz de semaver, mangal gibi malzemeleri tesisten alırsanız masa ücreti alınmadan gün boyu piknik yapabilirsiniz.

Piknik alanı kalabalık aileler için ideal ancak tatil günlerinde çok yoğun olabiliyor. Yerler tükenmeden tesise ulaşmanızı tavsiye ederim. Kahvaltı için biraz sıra bekleyip yer bulabilirsiniz ama piknik masaları o kadar hızlı boşalmıyor.

Şile Saklıgöl piknik alanları

Saklıgöl’de nasıl vakit geçirilir?

Kahvaltı, mangal güzel. Peki Saklıgöl’de başka ne yapılabilir?

Gölün çevresinde yürüyebilmek için güzel bir parkur var. Gölün üzerindeki ufak köprüden geçerek yürüyüş parkuruna ulaşabilirsiniz.

Benzer şekilde bir de bisiklet parkuru var. Parkur yaklaşık 21km. O yüzden tamamlayamacaksanız ilerlemek yerine belli bir yerinden dönmenizi tavsiye ederim.

Göl biraz tepede bulunduğundan araçların olduğu otopark tarafında sert bir yokuş var. Burada uçurtma uçurmak mümkün. Uçurtmanız yoksa tesis önünde satılıyor.

Çocuklar midilli veya ata binebilir. Ayrıca göldeki kaz, ördek ve balıkları da besleyebilirsiniz.

Gölde balık tutmak yasak, o yüzden boşuna yanınıza olta almayın.

Dönüş yolunda köylülerin sattığı doğal meyve ve sebzelerden satın alabilirsiniz.

Şile Saklıgöl aktiviteleri

Kısaca, Şile Saklıgöl kahvaltı ve gün boyu piknik için İstanbul’dan çok kolay ulaşabileceğiniz ve doğayı doya doya yaşayabileceğiniz keyifli bir ortam sunuyor.

Karamandere Tesisleri:

Adres: Karamandere Mahallesi, 34980 Şile/İstanbul
Telefon: (0216) 731 21 69
Web: www.karamanderesakligol.com
Çalışma Saatleri: 08:00 – 22:45. Her gün açık.

Paylaş, keyfine var!

Yazar: Ilker

İlker Üstüner, kurumsal bir şirkette yöneticilik yapmakta. Gezi ve seyahatlerinde özellikle lezzet ve yeni tatlar peşinde koşan İlker, keşiflerini yazılarıyla paylaşmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir