Yasemin&Tuncel: İstanbul’un En İyi Dondurması

İstanbul’da bir çok dondurmacıda değişik dondurmalar tattım ama Yasemin&Tuncel’in mevsim meyveleri ile kendi yaptıkları dondurmalarına gene kendilerinin kavurduğu kahve ve günlük atıştırmalıklarını eklediğimde İstanbul’un en iyi dondurmacısı demem zor olmadı.

Yasemin&Tuncel Roastery and Gelateria

Göktürk’ün girişindeki Arcadium II çarşısının hemen girişinde bulunan mekana ulaşmak çok kolay. Bu civarda oturmuyorsanız TEM’den Hasdal-Kemerburgaz yoluna ayrıldıktan sonra 10 dakika geçmeden Yasemin&Tuncel’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Burası sıradan bir dondurmacı veya kafe değil. Adında da geçen Roastery ve Gelateria’yı haketmek üzere günlük taze yapılmış poğaça, kek, tart gibi özel lezzetleri de bulabilirsiniz.

Çocuklarınız dondurmalarını yerken sizin de tatlı ve kahve ile keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan.

Yasemin&Tuncel Göktürk

Mevsimine göre lezzetli dondurmalar

Mekanı işleten Yasemin ve Tuncel Toprak çifti yurtdışında dondurma yapımı eğitimi almış. İstanbul’da da mevsimine göre meyveleri pazardan özenle seçip dondurmaları hazırlıyorlar.

Mevsim meyveleri ile yapılmış en taze ve lezzetli dondurmalar Yasemin&Tuncel’in popüleritisinde büyük etmen. Hafta içi bile akşam saatlerinde dondurma almak isteyenler önünde kuyruk oluşturuyor.

Ben fıstıklı, sütlü, bitter çikolatalı, orman meyveli dondurmalarını tattım, hepsi çok güzeldi.

Tuncel Toprak dondurma sunuyor

Taze kavrulmuş kahve ile keyif

yasemin-tuncel-kahveEtiyopya ve Guatemala’dan yerel üreticilerden özenle seçtikleri kahve çekirdeklerini kendileri kavuruyorlar. Bu da İstanbul’da fabrikasyon kahveden yorulmuş bizler için güzel bir seçenek sunuyor.

Espresso, macchiato, cappuccino, latte, americano, filtre kahve gibi tüm standart kahveler ve dileyenler için çay çeşitleri mevcut.

 

Günlük atıştırmalar ile süpriz lezzetler

Sabah saatlerinde poğaça, gün boyunca da değişik tatlı ve tuzlu atıştırmalıkları Yasemin&Tuncel’de bulabilirsiniz.

Her gün farklı bir lezzet ile karşılaşmanız mümkün. Evde tatlı yapmayanlar için küçük bir tatlı kaçamağı için tavsiye ederim.

Dondurma ve tart

Yasemin&Tuncel

Adres: İstanbul Caddesi No:26 Arcadium II Çarşısı Göktürk Eyüp/İstanbul

Tel: 0212 322 42 64

Yasemin&Tuncel adres

Paylaş, keyfine var!

Yazar: Ilker

İlker Üstüner, kurumsal bir şirkette yöneticilik yapmakta. Gezi ve seyahatlerinde özellikle lezzet ve yeni tatlar peşinde koşan İlker, keşiflerini yazılarıyla paylaşmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir