En İyi 10 Polonezköy Kahvaltı Mekanı (2018)

İstanbul’luların doğayla iç içe kahvaltı ve piknik yapabileceği yerlerin başında yakınlığından dolayı Polonezköy gelmekte. Polonezköy kahvaltı seçenekleri ile her mevsimde ve hava şartında İstanbul’lulara seçenekler sunuyor.

Asırlık Polonya evlerinde Polonezköy merkezinde kahvaltı ve konaklama imkanları mevcut. Daha açık alan isterseniz Polonezköy’ün giriş ve çıkışlarında orman kenarına kurulmuş piknik alanlarında gün boyu kahvaltı ve mangal yapabilirsiniz.

Polonezköy kahvaltı yerleri

En popüler Polonezköy kahvaltı seçeneklerine bir bakalım:

1. Leonardo Restaurant

Polonezköy kahvaltı seçeneklerinin belki de en popüleri Leonardo Restaurant. 1,5 asırlık Polonya evinde doğa ile başbaşa bir kahvaltı için Leonardo Restaurant, 4 mevsim ziyaretçileri için hazır.

Leonardo, Haziran başına kadar hafta sonları tek büfe ile kahvaltı sunarken, sonrasında yaz boyunca açık büfe kahvaltı sunmakta.

Kahvaltı sonrası 16:30’a kadar da sıcak yemeklerin de bulunduğu brunch sunulmakta. Kısaca sabah kahvaltı ile başlayıp, acıkabilirseniz öğleden sonra ızgara et seçenekleri ile gün boyu lezzetli yemekleri tadabilirsiniz.

Tatlı büfesine de sahip olan Leonardo, özgün tarifleriyle hafta sonu kahvaltı keyfinizi katlıyor.

Çocuklar için ufak da olsa açık hava oyun alanı da mevcut. Vale otopark hizmeti ile Polonezköy’ün dar sokaklarında nereye parkedeceğim diye düşünmenize gerek kalmıyor.

Hafta sonu brunch kahvaltı için mutlaka rezervasyon yapın. Geniş alanına rağmen Leonardo, popülerliğinden dolayı olukça kalabalık olabiliyor.

Rezervasyon ve bilgi için:

Adres: Cumhuriyet Caddesi No:1 Polonezköy
Telefon: 0216 432 3082
Web: www.leonardo.com.tr

Leonardo Restaurant Plonezköy

2. Polonez Garden

Polonezköy’ün Kuzeydoğu çıkışına yakın Dereli Vadi piknik alanında yer alan Polonez Garden, Polonezköy’ün merkezindeki kalabalıktan ve trafik sıkışıklığından kaçmak için ideal.

Yeşillikler içinde piknik masalarında gün boyu serpme kahvaltı sunuluyor.

Özel gün organizasyonları da düzenlenebilen Polonez Garden’da çocuklar için güzel bir oyun parkı da yer almakta.

Ufak bir dere kenarında yer alan restoran oldukça geniş bir arazide bulunmakta. Kahvaltı sonrası mangalınızı ve etlerinizi sipariş ederek gün batımına kadar ailecek keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cd. No:6 Beykoz/İstanbul

Polonezköy Garden kahvaltı mangal
Polonezköy Garden kahvaltı ve mangalı piknik havasında sunuyor

3. Polina House

Konaklama imkanı da sunan Polina House, Polonezköy’ün Polonya kültürünü yaşayabileceğiniz mekanların başında geliyor.

Serpme kahvaltı için gitseniz de ev yapımı özel pastalarını denemek için mutlaka biraz yer bırakın. Hatta kahvaltı yerine sırf tüm pastalardan ve cheesecake’lerden tatmak için gitmeye bile değer.

Polina Konaklama
Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, 75. Yıl Cad 26/A Polonez Köyü/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3153

4. Yeji Dohoda Restaurant

Polonezköy’ün merkezinde yer alan Yeji Dohoda, doğa içinde kahvaltı sunuyor. Piknik havasında yemyeşil zemin üzerinde gün boyu keyifli kahvaltı yapabilirsiniz.

Piknik masalarında ister kahvaltınızı yapabilir isterseniz mangalda etlerinizi pişirebilirsiniz.

Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cad. No:1 D:1 Polonez Mahallesi/Beykoz/Istanbul
Telefon: 0216 432 3133

5. Karçma Kriha

Orman manzaralı restoranda oturup kahvaltı yapabileceğiniz Karçma Kriha, kahvaltı tabakları, zengin ara sıcak seçekleri, ızgara etleri ve tatlıları ile tam bir restoran.

Çocuklar için oyun parkı da olan restoranda yağmurlu havalar için kapalı alan da mevcut. Yazın ise güneşin altında minderlerde keyif sürebilirsiniz.

Adres: Ömerli Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cd. No:56, 34829 Cumhuriyet Mahallesi/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3281
Web: www.karcmakriha.com

6. Stella Dohoda Polonezköy

Yorgunluğunuzu yeşil alanlar üzerindeki hamaklarda giderebileceğiniz, gün boyu piknik ile ailecek keyifli zaman geçirebileceğiniz bir mekan Stella.

Stella Polonezköy serpme kahvaltı sunuyor. Yumurta gibi ekstraları ayrıca söylemeniz gerekiyor. Açık büfeye alışık kahvaltıcıları tatmin edemeyebilir ama doğa içinde hafif bir kahvaltı için tercih edebilirsiniz.

Mangal için Stella Polonezköy’e gelirseniz, et ve mezeleri ve diğer malzemeleri tesisten temin etmeniz gerekiyor. Dışarıdan yiyecek ve içecek getiremiyorsunuz. Önceden hazırlık yapmadan kendin pişir kendin ye mangal keyfi için ideal.

Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, 75.Yıl Cad. Polonez Köyü/Beykoz
Telefon: 0216 432 3232

7. Klon Jawor Butik Otel

Polonezköy Klon Jawor Butik Otel & Kahvaltı Et Mangal, adı üstünde konaklamadan kahvaltıya ve mangala kadar Polonezköy’de aradığınız her türlü servisi sunmakta.

15 Mart – 15 Kasım tarihleri arasında bahçesinde serpme kahvaltı sunan Klon Jawor Butik Otel, özel organizasyonlarda açık büfe kahvaltı hizmeti sağlayabiliyor.

Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, 75. Yıl Cd. Polonez Köyü/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3280
Web: www.klonjawor.com

8. Ayşe Teyze Bağ Bahçe

Dere vadisinde yer alan Ayşe Teyze, serpme kahvaltıyı demleme çaydanlıkla beraber masanıza getiriyor. Polonezköy kahvaltı seçenekleri arasında piknik ortamı sunan mekanlardan biri.

Özel gün organizasyonları ve kır düğünlerine de imkan veren piknik alanında et-mangal için gereken herşey sunulmakta.

Adres: Cumhuriyet Köyü Yolu 3 km, Polonezköy – Beykoz / İstanbul
Telefon: 0216 434 6236
Web: www.ayseteyze.com.tr

9. Gülşen Restaurant

Polonezköy’ün merkezinde yer alan Gülşen Restaurant’ta köy kahvaltısı sunulmakta. Mezeleri de ünlü olan restoran, Polonezköy’e gelip de klasik restoran havası arayanlara hitap ediyor.

Adres: Polonezköy Tabiat Parkı, 75. Yıl Cd. Polonez Köyü/Beykoz/İstanbul

10. Çamlıbel Piknik

Bastığınız her yerin çim olması yerine biraz daha gerçek orman havası, büyük ağaçlar altında toprağı da hissederek kahvaltı istiyorsanız Çamlıbel Piknik alanı kahvaltı tabakları ve ızgara et seçenekleri ile Polonezköy’de yer almakta.

Adres: Polonezköy 75. Yıl Cad. Yavuz Sok. No:14 Beykoz/İstanbul

Polonezköy

Polonezköy Kahvaltı Mekanlarına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesine bağlı olan Polonezköy Karadeniz sahilinden yaklaşık 20 km, İstanbul’un Boğaziçi kıyılarından ise yaklaşık 15 km uzaklıkta.

Polonezköy’e farklı yollardan ulaşmak mümkün. En kolay yol Riva yolu üzerinden olmasına rağmen trafiğin durumuna ve geliş yönünüze göre farklı yolları seçmeniz gerekebilir.

Avrupa yakasından gidenler için Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçtikten sonraki ilk sapak (Kavacık), Anadolu yakasından gidenler için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü son çıkış olan Kavacık sapağından girdikten sonra biraz ilerledikten sonra yeni otobana yani Riva yoluna girmeli.

Düz olarak devam edin, otobandan ayrılmayın. Yaklaşık 4-5 km gittikten sonra sağda Polonezköy tabelasını göreceksiniz. O zaman Polonezköy için sağa doğru sapın. Yaklaşık 10 dakika sonra Polonezköy’e ulaşacaksınız.

Kavacık sapağından Polonezköy’e bu şekilde yaklaşık 14 km konforlu sürüşle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şile tarafından gelenler Şile yolu üzerinden saparak Polonezköy’e ulaşabilirler.

Polonezköy nasıl gidilir

İstanbul’dan maksimum yarım saatlik araba sürüşü ile tertemiz doğa havasında kahvaltı yeri arıyorsanız Polonezköy kahvaltı ve piknik alanları gün boyu kahvaltı ve et mangal seçenekleri sunuyor.

Paylaş, keyfine var!

Yazar: Ilker

İlker Üstüner, kurumsal bir şirkette yöneticilik yapmakta. Gezi ve seyahatlerinde özellikle lezzet ve yeni tatlar peşinde koşan İlker, keşiflerini yazılarıyla paylaşmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir