En iyi 10 Maşukiye Kahvaltı Mekanı (2018)

Sapanca Maşukiye Kartepe yemyeşil doğası, temiz havası ile özellikle İstanbul’luların haftasonu tercih ettiği kahvaltı mekanlarının başında geliyor. Maşukiye kahvaltı tavsiyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Gün boyu kahvaltı sunan restoranların yemek ve alabalık seçenekleri de oldukça zengin ve fiyat olarak makul. Arkadaşlarınızla veya ailecek gün boyu keyifli zaman geçirebilmek için İzmit Kartepe ve Maşukiye kolay ulaşımı ile oldukça popüler.

En iyi Maşukiye kahvaltı mekanlarını ve alabalık tesislerini sizler için derledim. Sıralama belli bir kritere göre değil o yüzden kalabalıklık durumuna göre herhangi birini tercih edebilirsiniz.

1. Şelale Restaurant

Maşukiye’deki popüler mekanların başında gelen Şelale Restaurant Maşukiye, restoranların sağlı sollu bulunduğu caddede sona doğru yer almakta. Oldukça büyük olan tesiste gün boyu kahvaltı ve alabalık servisi yapılmakta. Kocaeli kahvaltı tavsiye listesinize ekleyebilirsiniz.

Adres: Maşukiye Şelale Restaurant Dere İçi Mevki, 41290 İzmit, Kocaeli
Tel: 0262 354 3325
Web: masukiyeselale.com

Maşukiye Şelale Restaurant alabalık

2. Vadi Restoran

Favori Maşukiye restoranlarımın başında gelen Vadi Restaurant’ı özellikle keyifli dekorasyonu nedeniyle tercih ediyorum. Farklı binaları bulunan Vadi Restaurant ana yola biraz yukardan bakıyor, bölgenin en büyük restoranlarından biri.

Şömineleri olan mekanda soğuk havalarda ayrı bir keyif almak mümkün. Alabalıklarını, fırında mantar ara sıcağını tavsiye ederim.

Vadi restoranda alkollü içecek servisi bulunmamaktadır.

Vadi Restaurant

Adres: Alabalık Vadisi Maşukiye Kartepe – KOCAELİ
Telefon: 0262 354 3195 – 0 262 354 2202
Web: www.vadirestaurant.com

3. Pınar Alabalık Tesisi

Maşukiye’deki restoranların ana sokağı olan Alabalık sokağın en sonunda yer alan Pınar Alabalık Tesisleri alabalık konusunda iddialı. Diğer restoranlar gibi zengin bir kahvaltı menüsü de sunulmakta.

Adres: Alabalık sokak, 41000 Maşukiye/Kocaeli
Tel: 0262 354 3567
Tel: 0262 354 3826
Web: www.masukiyepinaralabalik.com

Maşukiye Pınar Alabalık Tesisi

4. Maşukiye Seyirtepe Restaurant

Kartepe yolu 7. km’de bulunan Seyirtepe Restaurant, Kartepe zirvesine en yakın tesislerden biri. Kahvaltı dışında toplantı ve davetler için de rezervasyon yapılabilir.

Adres: Çınarlı Mah. Kartepe Yolu 7. Km. Maşukiye, Kartepe, Kocaeli (İzmit)
Tel: 0535 248 2078
Web: seyirteperestaurant.com

5. Maşukiye Cansu Tesisleri

Alabalık çiftliği ve restoranın yanında oda ve bungalov şeklinde konaklama imkanı da sunan tesis Kartepe bölgesinin en eski aktivite merkezlerinden biri. At çiftliği de bulunan tesiste at turu ve binicilik yapabilirsiniz.

Adres: Soğuksu Mh. Çiftlik Cd. Kasımpatı Sk. Maşukiye / Kartepe – KOCAELİ
Tel: 0262 354 3898
Web: masukiye.net

Maşukiye Cansu Tesisleri

6. Saklı Bahçe Restaurant

Oteli de açılan Saklı Bahçe Restaurant, Maşukiye’nin ana sokağı üzerinde yer almakta.

Adres: Alabalık Vadisi Maşukiye Kartepe – KOCAELİ
Tel: 0262 354 2190
Web: www.saklibahcerestaurant.com

Maşukiye Saklıbahçe Restaurant

7. Osmanlı Bahçesi Restaurant

6500 m2 alanda kurulu olan Osmanlı Bahçesi düğün gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapmakta.

Alkolsüz olan müessesede kışın şömine başında keyifli sohbet edebilir, güzel havalarda at ile gezebilirsiniz. Çocuklar için de oyun aktiviteleri mevcut.

Zengin kahvaltı ve yemek menüsünün yanında gruplara özel Kafkas yemekleri de hazırlayabiliyorlar. Maşukiye kahvaltı keyfine güzel bir seçenek olarak ekleyebilirsiniz.

Adres: Seka kampı yolu girişi Maşukiye / Kartepe
Tel: 0262 354 2233
Web: www.osmanlibahcesi.com.tr

8. Yazıcı Köy Evi

Kapalı ve açık mekanları olan Yazıcı Köy Evi, Sapanca Maşukiye köy kahvaltısı tavsiye mekanlarından biri.

Tel: 0262 354 3176
Web: www.masukiyekoyevi.com

9. Kartepe Manzara Restaurant

Alabalık vadisindeki restoranlar yeşil ve nehir ile içiçeyken biraz yukardan manzara eşliğinde keyif yapayım derseniz Manzara Restaurant doğru bir seçim.

Sapanca’ya yukardan baktığınız restorana Kartepe’ye çıkarken 7. km’de rastlıyorsunuz. Kışın gidecekseniz kar lastiğiniz olmasına dikkat edin.

Kartepe kahvaltı tavsiye listesine Manzara restoranı mutlaka ekleyin.

Adres: Kartepe Green Park yolu 7. Km Kartepe – KOCAELİ
Web: www.kartepemanzara.com
Kartepe Manzara Restaurant

10. Koru Restaurant

Alabalık Vadisi’nin girişine yakın olan tesiste gün boyu kahvaltı bulabilirsiniz. Kartepe kahvaltı mekanı arıyorsanız Koru restoran yolunuzun üzeri olacak.

Adres: Alabalık Vadisi – Maşukiye Kartepe – Kocaeli
Tel: 0262 354 3831
Web: www.korurestaurant.com

Sapanca Maşukiye’ye Nasıl Gidilir?

Sapanca Maşukiye kahvaltı tesisleriMaşukiye’ye gitmek için E-5 veya TEM Otoyolu tercih edilebilir. Tem otoyolu ile gideceklerin İzmit Doğu çıkışından çıkarak Adapazarı yönüne dönüp ardından Sapanca ayrımından girmesi gerekmekte. Tabelaları takip ederek yaklaşık 7-8 Km sonra Maşukiye’desiniz.

Maşukiye’de bir çatal sapağa geldiğinizde sağdan giderseniz Alabalık Caddesi (Alabalık Vadisi) üzerindeki yeşillikler arasında sıralı tesislere ulaşabilirsiniz. Soldan Kartepe yoluna saparsanız Sapanca’ya yukardan bakan manzaralı tesislere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Sapanca Maşukiye ve Kartepe bölgesi şehrin gürültüsünden kaçıp keyifli zaman geçirmek için ideal adres. Resmi tatillerde kalabalık olabiliyor ama hafta içi ya da erken saatlerde huzurlu bir ortam bulmanız mümkün. İstanbul’dan yaklaşık 1 saatte ulaşabileceğiniz Kocaeli bölgesinde alabalık ve köy kahvaltısı için bir çok restoran ve mekan sizi bekliyor.

 

Paylaş, keyfine var!

Yazar: Ilker

İlker Üstüner, kurumsal bir şirkette yöneticilik yapmakta. Gezi ve seyahatlerinde özellikle lezzet ve yeni tatlar peşinde koşan İlker, keşiflerini yazılarıyla paylaşmakta.

2 thoughts on “En iyi 10 Maşukiye Kahvaltı Mekanı (2018)

  Musa Adıyaman

  (Nisan 1, 2018 - 10:32)

  Çamcıklar başlık kahvaltı mekanı ve fiyat listesi ama hiçbir mekana ait fiyat bilgisi yok. Mekanları zaten biliyoruz. Fiyat???

  TarifAlPisir

  (Eylül 21, 2018 - 17:14)

  Güzel bir liste olmuş… Elinize sağlık…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir