Fethiye Yakapark: Saklıkent yolunda keyif durağı

Fethiye’de ister Saklıkent Kanyonu’nuna gider olun, ister sadece o civardan geçiyor olun yemek ve keyifli bir mola için Fethiye Yakapark bölgede uğramaya değer restoranların başında geliyor.

Tlos Fethiye Yakapark girişi

Tlos Yakapark Restaurant’a nasıl gidilir?

Fethiye merkezinden Saklıkent’a doğru giderken ana yoldan Saklıkent yoluna saptıktan sonra yaklaşık olarak orta yolda Tlos Yakapark tabelasını görebilirsiniz. Buradan dağlara doğru (Tlos yolu) saptıktan sonra Tlos antik şehrine ve sonrasında Yakapark tesislerine ulaşabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu’nuna giderken veya kanyondan dönerken ek olarak 10-15 dakikalık bir araba sürüşü ile Yakapark restoranına uğrayabilirsiniz. Yakapark, Saklıkent’e 13km uzaklıkta.

Navigator uygulamaları daha kestirme dağ yolları gösterebiliyor ama benim tavsiye tabelaların gösterdiği şekilde ana yoldan sapmanız. Aksi takdirde Yakapark’a bozuk toprak yoldan ulaşmak daha zahmetli olabilir.

Fethiye Yakapark yol tarifi harita

 

Fethiye Yakapark’ta neler var?

Yakapark sadece bir restoran değil. Aynı zamanda keyifli vakit geçirebileceğiniz büyük bir tesis. Ücretsiz otoparka parkettikten sonra tesis girişinde hediyelik eşya dükkanı mevcut.

Ufak akvaryumlar içine ayaklarınızı sokarak doktor balıkların ayaklarını temizlemesini (fish therapy) seyredebilirsiniz. 10-15 dakikalık seanslar kiralayabiliyorsunuz.

Yakapark doktor balıklar

Soğuk su havuzu sadece dekorasyon amaçlı değil. Yakapark yetkilileri suyun soğukluğu konusunda iddialı. Havuzda 5 dakika durabilene alkolsüz bir içecek, 15 dakika durabilen ise yemek kazanıyor. Ben 5 dakika durup içecek kazanan gördüm ama 15 dakika durana henüz rastlamadım.

Yakapark soğuk su havuzu
Soğuk suda 5 dakika durabilene ücretsiz içecek var!

Çocuklar barın çevresindeki su yolu içindeki canlı alabalıklarla oynayabilir, beraber fotoğraf çektirebilir. Tesis içinde küçük yapay şelaleler de var.

İster kahvaltı ya da yemek için, isterseniz de çay kahve keyfi için ağaçların üstünde oluşturulmuş loca balkon gibi oturma alanlarına keyifle uzanıp gürültüden uzak bir yemek sefası sürebilirsiniz.

Yakapark’da ne yenir?

Kahvaltı

Yakapark, İstanbul çevresindeki Maşukiye, Yuvacık kahvaltı yerleri gibi serpme kahvaltı sunuyor. Saklıkent Kanyonu’na erken saatlerde gitmeyi planlıyorsanız öncesinde Yakapark’ta kahvaltı planlayabilirsiniz.

Odun fırınından çıkmış taze lavaşlar, saçta pişmiş gözlemeler ile kahvaltı keyfinizi katlayabilirsiniz. Menüde çeşitli omletler bulabilirsiniz.

Yakapark alabalık

Alabalık ve ana yemekler

Tesis aynı zamanda alabalık tesisi olduğundan ve bölgedeki suyun soğukluğundan dolayı yılın her döneminde lezzetli alabalıkları bulabiliyorsunuz. Ayrıca levrek ve çupra da mevcut.

Balık istemeyenler için tavuk şiş, köfte, pirzola ve ızgara çeşitleri, hatta bıldırcın menüde yer alıyor.

Ek olarak paçanga böreği, fırında mantar, kiremitte karides gibi ara sıcakları da tavsiye ederim.

Yakapark ara sıcaklar

Çeşitli salatalar ve soğuk mezeler gene menüde yer almakta. Restoran alkolsüz hizmet vermekte.

Günün 24 saati açık olan restorana istediğiniz zaman uğrayabilirsiniz. Benim tavsiyem hava kararmadan gitmeniz. Dönüş yolu karanlıkta biraz zor olabilir.

Tlos Yakapark Trout Restaurant Cafe & Bar

Web: www.yakapark.com
Tel: +90 252 634 00 36

Özellikle Saklıkent Kanyonu’na gezi planlıyorsanız Fethiye Yakapark restoranını rotanız üzerinde işaretleyip en azından 1-2 saat ayırmanızı tavsiye ederim. Ağustos ayında Fethiye’nin en sıcak günlerinde bile Yakapark serin bir ortam sunuyor. Günün yorgunluğunu atarken keyifli ve lezzetli alabalık fırsatını kaçırmayın.

Tlos Yakapark yemek

Paylaş, keyfine var!

Yazar: Ilker

İlker Üstüner, kurumsal bir şirkette yöneticilik yapmakta. Gezi ve seyahatlerinde özellikle lezzet ve yeni tatlar peşinde koşan İlker, keşiflerini yazılarıyla paylaşmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir